Odchudzanie / Spalacze Tłuszczu / Kontrola Apetytu / Geranium

Jak działa DMAA

Mechanizm termogenicznego i pobudzającego działania metyloheksaminy nie jest do końca jasny. Najprawdopodobniej substancja ta blokuje wychwyt zwrotny ważnego neuroprzekaźnika – noradrenaliny w czym przypomina leki z grupy NRI stosowane w leczeniu chorób neurologicznych, takich jak narkolepsja czy ADHD. Składniki aktywne tych środków blokują działanie specjalnego transportera noradrenaliny doprowadzając o zwiększenia jej zewnątrzkomórkowego stężenia, co doprowadza do pobudzenia ośrodkowego układu nerwowego, wyraźnej poprawy koncentracji i czujności, wzrostu poziomu energii, zwiększenia zdolności wysiłkowych oraz – przyspieszenia metabolizmu i nasilonej produkcji ciepła.

Innymi słowy DMAA sprawdza się znakomicie zarówno jako środek stymulujący jak i jako spalacz tłuszczu, zwłaszcza w połączeniu z kofeiną i innymi substancjami o działaniu pobudzającym układ nerwowy i nasilającymi zjawisko termogenezy (choć tutaj przyznać trzeba, że w tym zakresie wyraźnie ustępuje efedrynie i johimbinie). Niestety środek ten nie jest pozbawiony wad, z których wybrane mogą okazać się nie tylko uciążliwe, ale wręcz niebezpieczne.
Stosowane dawki i łączenie z innymi substancjami

W celu poprawy koncentracji, pobudzenia, polepszenia zdolności wysiłkowych czy nasilenia termogenezy stosuje się zazwyczaj dawki mieszczące się w przedziale 20 – 100mg na dobę, rzadko jednak w porcji jednorazowej przekracza się 50mg, zwłaszcza że substancję tą stosuje się najczęściej razem z kofeiną (100 – 300mg), która wzmaga i uzupełnia jej działanie. Geranium zdecydowanie lepiej nadaje się do przyjmowania doraźnego (np. tylko w dni treningowe, tylko przed wysiłkiem), przy regularnym i częstym spożywaniu szybko zauważyć można zmniejszenie efektywności suplementacji i nasilenie działań niepożądanych. Osoby przyjmujące geranium dłużej notują wyraźną zniżkę formy psychicznej, a niekiedy stany bliskie depresji.

W preparatach przedtreningowych DMAA łączy się zazwyczaj z kofeiną, argininą (najczęściej w postaci AAKG), cytruliną oraz aminokwasami rozgałęzionymi i kreatyną. W spalaczach tłuszczu substancja ta występuje w zestawieniu z ekstraktami z zielonej i czarnej herbaty, yerba mate, gorzkiej pomarańczy, pieprzu czarnego i kajeńskiego oraz również ze wspomnianą już wcześniej kofeiną. Dawki poszczególnych składników są różne, ilość samego geranium mieści się zazwyczaj w przedziale 20 – 50mg na porcję.

Sprawdź ofertę: https://bodyshock.iai-shop.com/search.php?text=geranium