Odnowienie felg aluminiowych. Sprawdź te metody!

Twoje felgi samochodowe nie wyglądają zbyt dobrze? Możesz samodzielnie je odnowić! Zobacz, w jaki sposób nadać felgom atrakcyjny wygląd! Artykuł został napisany przez specjalistów z rpmotorsport.pl

Czyszczenie felg aluminiowych

Najłatwiejszym sposobem, by felgi wyglądały dobrze, jest ich dokładne wyczyszczenie z osadzonych na nich zabrudzeń. Jak wyczyścić felgi aluminiowe?

Do precyzyjnego wyczyszczenia felg najlepiej zastosować przeznaczone do nich środki czystości. Bardzo dobre efekty zapewniają preparaty dające „krwawy efekt, które dobrze radzą sobie również z pyłem pozostawianym przez klocki hamulcowe i zabrudzeniami drogowymi.

Wystarczy spryskać felgi preparatem, pozostawić go na chwilę, a potem wyczyścić za pomocą szczotki do felg albo gąbki. Na koniec felgi i opony należy spłukać czystą wodą.

Polerowanie alufelg

Dobrym sposobem, jak odnowić felgi aluminiowe, gdy są one porysowane, jest ich wypolerowanie.

Do polerowania felg samochodowych warto skorzystać z urządzeń z tarczą do polerowania oraz drobnoziarnistych past, które mogą usunąć widoczne na nich rysy. Aby zachować efekt, najlepiej polakierować felgi za pomocą bezbarwnego lakieru.

Malowanie felg aluminiowych

Gdy chcesz całkowicie zmienić wygląd felg, można je pomalować. Jak odnowić felgi aluminiowe domowym sposobem przez ich malowanie?

Do zmiany koloru felg można zastosować lakiery w sprayu, które są łatwe i szybkie w nakładaniu. Popularne są także preparaty jak guma w sprayu, która można łatwo zerwać z felgi.

Aby uzyskać najlepszy efekt, można też przekazać felgi do zakładu, który zajmuje się malowaniem proszkowym.